VB hírek
VB hírek : Csodát tettek!

Csodát tettek!

kezi.hu  2011.01.25. 08:32

Csodát tettek!Hősies csatában, hátrányból megfordítva, Fazekas szenzációs kapusteljesítményével a magyar válogatott megverte Németországot, ezzel pedig életben tartotta esélyeit a végső cél, az első hétbe kerülés elérésére.

1. félidő:
A sorsdöntő középdöntőre a világbajnokságon első ízben nevezte Carlos Pérezt Mocsai Lajos szövetségi kapitány, Gulyás Péter maradt ki ezúttal a mérkőzésre nevezhető tizenhat fős csapatból, de nemcsak a szélső nézhette az oldalvonal mellől a csatát, mert a bemelegítés során vádlihúzódást szenvedett a csapatkapitány Gál Gyula is, így ő sem kezdett. A hiányzónk sem vetették vissza azonban a csapatot abban, hogy remek rajtot vegyen: öt perc után 3-0-ra vezettünk, a németek lövésig sem jutottak el. A sáncunk ezután is jól működött, ráadásul Fazekas ziccerek sorát védte, Iváncsik Tamás pedig ismét gólt dobot – Heiner Brand kénytelen volt időt kérni. Pfahl később egy becsorgó labdával jegyzett a németeknek újabb találatot, majd egy kapufáról kijövő labdát Preiss gyűjtött be, és értékesített (4-3). Szaggatottá vált a játék a kisebb ápolásoktól, ez széttörte a lendületünket, a németek pedig két újabb góllal átvették a vezetést. Schuch kiállítása után Gensheimer kétszer is betalált, így egy 0-6-os periódusban voltunk ekkor (4-7). Mintegy nyolcperces gólcsendünket Császár törte meg a félidő felénél, de a veszprémi játékos ezután kihagyott egy hétméterest, majd kollektíve az egész csapat lövőteljesítménye visszaesett: Császár a kapufát találta el, Iváncsik Gergő és Ilyés pedig ziccerben hibázott, Bitter kapust pedig felhoztuk. Harsányi aztán hétméteresből megtörte a hamburgi hálóőrt, majd Iváncsik Gergő kiegyenlített egy lerohanásból (8-8). Ekkor Mocsai kiállítása lejárt, de Sprenger még 15 másodpercig a padon volt, Mocsai Lajos időt kért, hogy kettős létszámfölényünket ki tudjuk használni. A terv nem jött össze, helyette Kaufmann kétszer is bevette Fazekas kapuját (8-10). Ilyés és Kraus gólja után Mocsai egy gólra felhozott minket két perccel a félidő vége előtt, de az utolsó másodpercekben is hoztuk korábbi rendkívül pontatlan támadásainkat, a fiatal Grötzki a végén viszont betalált, így a németek vezettek a szünetben.

2. félidő:
A fordulás után az eddigi hiányposztunkon, beállóban Zubai volt eredményes, Fazekas pedig ihletett formában védett. A túloldalon Bitter még inkább, de Harsányi ismét hetessel járt túl az eszén, majd Preiss kiállítása után emberelőnyben játszhattunk, de Kraus szintén büntetőből visszaállította a kétgólos német fórt (12-14). A dán bírók kegyesek voltak hozzánk, és Gensheimert is kiszórták, Iváncsik Gergő azonnal büntetett, majd Pérez is betalált sokadik próbálkozásából, egyenlítettünk (14-14). Glandorf ismét gólt lőtt emberhátrányban, Iváncsik Gergő viszont összeszedte az első lepattanónkat, és ismét egalizált. Fazekas bámulatosan védett ismét egy ziccert, a fordulásból Iváncsik Tamás hosszú idő után ismét vezetéshez juttatott minket. A németek ugyan egyenlítettek, de mi innentől lépéselőnyben voltunk, és vezettünk egy apró góllal, egészen addig amíg Harsányi harmadszor betalált büntetőből (19-17). Sprenger góljára a játék ízére ráérző Pérez szokásos átlövésével válaszolt, de Mocsait az ellentámadás végén kiállították Heinl pedig szépített. Heiner Brand viszont ismét fejmosást kellett, hogy tartson Iváncsik Tamás újabb találata után, mert a németek érezhetően nem tudtak velünk ellentétben ritmust váltani a második félidőben (míg ez egy félidővel korábban egész korán sikerült). Nekünk olyanok jöttek be, mint korábban soha: kivédekeztünk egy emberhátrányt, majd kihagytunk egy büntetőt, Sprenger és Glandorf ezt kihasználva kiegyenlített (21-21). A véghajrá tehát döntetlenről indult, de Pérez bedobta harmadik gólját, miután egy perccel korábbak Kraus szinte leütötte az átlövőt, majd Iváncsik Gergő belőtte az újból két gólos előnyünket jelentő hetest (23-21).  Kraus jelezte, hogy a németek így sem adták fel, hetesére viszont a belelendülő Pérez ismét felelni tudott. Mocsai Lajos két perccel a vége előtt, az izgalmak tetőfokán kért időt, Ilyés pedig bevágta a támadásunk végén az újabb gólunkat. Ezután szokásosan Glandorf jött a túloldalon, az idegpárbaj nem ért véget. A németek nagyon agresszív védekezésre kijöttek, Mocsai elvesztette a labdát, de Iváncsik Tamás szemfülesen megmentette a helyzetet, ez kritikus pont volt, mert újra mi jöhettünk, az utolsó perc kezdetén Császár újra gólt lőtt. Innen pedig már nem engedtük ki kezünkből a meccset, Fazekas ismét hárított, Iváncsik Tamás pedig feltette a koronát a csapat teljesítményére. Gensheimer a legvégén még betalált, de ez nem osztott, nem szorzott: a magyar válogatott óriásit küzdve életben tartotta esélyeit az első hétbe kerülésre. Ehhez a Spanyolország ellen is hasonló bravúrra lesz szükség.

Férfi világbajnokság, I. Középdöntő-csoport, 2. forduló:

MAGYARORSZÁG-NÉMETORSZÁG 27-25 (10-12)
Jönköping, játékvezetők: Olesen, Pedersen (dánok).

MAGYARORSZÁG: Fazekas, Mikler (kapusok), Császár 2, Gál, Harsányi 3 (3), Ilyés 2, Iváncsik G. 5 (1), Iváncsik T. 5, Katzirz, Lékai, Mocsai T. 4, Nagy K., Pérez 5, Schuch, Törő, Zubai 1. Szövetségi kapitány: Mocsai Lajos.

NÉMETORSZÁG: Bitter, Heinevetter (kapusok), Christophersen, Gensheimer 3, Glandorf 5, Grötzki 1, Haass 1, Heinl 1, Hens, Kaufmann 4, Klein, Kraus 4 (3), Pfahl 2, Preiss 2, Roggisch, Sprenger 2. Szövetségi kapitány: Heiner Brand.

Kiállítások: 10, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 6/4, ill. 3/3